ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 9862474
*
nr 986 2474
PASTEL
R Sellén, portrait, signed, signed, 1921, 59x45,
R Sellén, porträtt, signerad, signerad, 1921, 59x45
Estimate:
1000
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday October 12 2015
at 19:26:33
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/10 15:14:15
1
700 kr
10/10 14:01:23
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell porträtt porträttmåleri r sellén vattenfärg
-
8302 PASTELS
2 pcs, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Sig..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:20
*
PASTEL
nr 986 2474
PASTEL
R Sellén, portrait, signed, signed, 1921, 59x45,
R Sellén, porträtt, signerad, signerad, 1921, 59x45
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 800 |
Auction date: |
Monday October 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
7/10 15:14:15 | 1 | 700 kr |
10/10 14:01:23 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell porträtt porträttmåleri r sellén vattenfärg
-
8302 PASTELS
2 pcs, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Sig..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:20